Sık Sorulan Sorular

You are here:

Aşağıda yer alan sorulara tıklayarak cevapları öğrenebilirsiniz. Eğer aradığınız sorunun cevabını bulamazsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Spindle motorlar, yüksek hız ve hassasiyet gerektiren endüstriyel uygulamalarda kullanılırlar. CNC makineleri, matkap makineleri, taşlama makineleri gibi aletlerin içinde kullanılırlar.

Spindle motorların devirleri kullanım amaçlarına ve tipine göre değişebilir. Örneğin, hava soğutmalı bir spindle motorun devri 18000 – 24000 rpm aralığında olabilir. Ancak yüksek hız gerektiren uygulamalarda bu değer 60000 rpm ve üzerine çıkabilir.
Spindle motorlarda çoğunlukla hassas rulmanlar kullanılır. Kullanılan rulman tipi ve modeli, motorun performansını etkiler. Örneğin, açısal temaslı rulmanlar yüksek hızlı uygulamalar için idealdir.
Spindle motorların korunması ve bakımı, kullanım süresi ve performansı için önemlidir. Motorun aşırı ısınmasını önlemek için soğutma sistemleri kontrol edilmeli, toz ve kir birikimleri temizlenmeli, yağlama sistemleri düzenli olarak kontrol edilmeli ve bakımı yapılmalıdır. Ayrıca, motorun doğru voltaj ve akım değerleri kullanılmalıdır.